Serkan Yılmaz - Eğitmen/Danışman

Serkan Yılmaz - Eğitmen/Danışman

Serkan Yılmaz, bugüne dek Fortune 500 firmalarına eğitim danışmanlığı yapmış; 2 yıl Berlin, Almanya ve Bakü, Azerbaycan’da yaşamış; 20.000 den fazla çalışana eğitim vermiş; bulunduğu projelerle uluslararası ödüller almış tecrübeli bir eğitmen, profesyonel koç ve danışmandır.

2002 senesinde İstanbul Üniversitesi işletme Fakültesi lisansı alan Serkan Yılmaz kariyerine ENKA İnşaat A.Ş.’de Azerbaycan Bakü Havalimanı projesinde İnsan Kaynakları departmanında başlamıştır. Takip eden yıllarda yine yurtdışında 2003-2005 yıllarında ERENPORT İnşaat A.Ş. ile S.O.S Kinderdorf Bakü Projesinde ve Nahçıvan Uluslararası Havalimanı projesinde İnsan Kaynakları ve Mali işler Müdürlüğü yapmıştır. 2005-2009 yıllarında Abdi İbrahim İlaç A.Ş. ve AstraZeneca İlaç’ta satış fonksiyonunda bir çok başarılar elde etmiştir.
 

2009’da Turkcell İletişim A.Ş.’de kurumsal büyük müşterilerin yönetimini yapan Serkan, bu pozisyonda Turkcell’in yaklaşık 150 büyük ölçekli kurumsal müşterisine danışmanlık vermiştir.

2011’de satış ve müşteri yönetimindeki deneyimlerini aktarmak üzere Turkcell Akademi bünyesinde kıdemli eğitmen olarak çalışmaya başlamıştır. 2015’e dek tüm Turkcell Kurumsal Satış ekiplerinin gelişim ihtiyaç analizlerinin yapılması, işe başlangıç programının uçtan uca tasarımı ve uygulanması, satış ve yönetici koçlukları yapmıştır.
 
2015-2017 yıllarında Kurumsal Eğitim Çözümleri ekibinde Turkcell’in en önemli projesi «Turkcell Akademi Kurumsal (LMS)»nin satış, pazarlama ve tutundurma faaliyetlerini yürütmüş, pazar payının gelişimini sağlamış, Türkiye’nin önde gelen şirketlerine uzaktan eğitimi çalışan gelişiminin önemli bir parçası haline getirmelerini sağlamıştır.
 
ICF’ten akredite Profesyonel Koç olan Serkan Yılmaz aynı zamanda 2015’te Amsterdam’da Takım Koçluğu, 4 yıl boyunca Prof. Dr Hanna Nita Scherler’den Eric Pearl’ün gestalt prensiplerini öğrenip süpervizyon almış, Bilgi Üniversitesi’nden Dışa Vurumsal Sanat Terapisi eğitimi, 2016 senesi boyunca da Slovenya’nn Ljubljana kentinde Prof.Dr. Avi Goren Bar’dan Jungian Coaching eğitimi alarak dünyanın ilk Jung Koçlarından biri ve gestalt uygulayıcısı olmuştur.
 
Profesyonel kariyerine danışmanlık, koçluk ve eğitmenlik hizmetleri vererek devam eden Serkan Yılmaz, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme biriminin eğitmen kadrosunda yer almaktadır. Turkcell, Superonline, Enerjisa, Vaillant, Pronet, Buyaka AVM, KVK, Genpa, Demirdöküm, Arçelik, Global Bilgi gibi yerli ve uluslararası bir çok şirkete eğitim vermiş ve eğitimlerinde muay thai hocasının öğretisi ‘’bir günde olmaz ama bir gün olur’’ mottosuyla insanların eğitim ve gelişimlerinde kalıcı faydalar sağlamayı misyon edinmiştir.