Senden Daha Özel Ritm ve Coşku Atölyesi

Senden Daha Özel Ritm ve Coşku Atölyesi

Bu dünyada nefes alan herkesin hedefleri var… Bu hedeflerin bazıları hiç gerçekleşmeyecek hayaller olarak unutuluyor, bazıları gerçekleştirebileceğimiz yeteneğe sahip olduğumuzu bilmediğimiz için yarıda kalıyor. Bazıları ise hiç bir zaman ilk adımı atacak cesareti bulamadığımız için sürekli başka bir bahane ile erteleniyor.
 
En sevdiğimiz erteleme yöntemi ise içinde bulunduğumuz durum ya da zamanın hedefe gidecek yolda yürümek için uygun olmadığına kendimizi inandırmamız. Bu durum ve zamanın bir gün gerçekten o ilk adımı atmak için uygun olacağını ama o günün bugün olmadığını düşünmek…  Hele şu ……. Bitsin/geçsin de ondan sonra başlarım hedefim için var gücümle çalışmaya… Ertelemenin en yüzleşmesi zor yanı ise; bizi erteleyen diğer insanlarınkine benzer kopya yaşamların içine çeker…
 
Eğer hayatımızda bizi biz yapan alanları belirleyebilirsek, bu alanlar için sürekli büyüyen bir motivasyonla hedeflerimize ilerleyebilirsek, işte o zaman yaşadığımız deneyim bize ait oluyor.. Beyninizin içindeki yüz milyar nörönun ve zamanınızın potansiyelini kullanmak, fark yaratacak ve sadece size ait  özgün yönlerinizi keşfedebilmek; kısacası kendi kişisel liderlik modelinizi oluşturabilmek için ilk maddeden başlıyor.
 
Kimse “sen”den daha özel değil… Ve sen eşsiz bir kişisel liderlik yolculuğu yaşamayı tamamıyla hak ediyorsun.
 

“herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz…”  V.Hugo

 

Yılmaz KÖMÜRCÜ – Sanatçı

24 Mart 1984 'te Aydın'da dünyaya gelen Yılmaz Kömürcü, liseyi Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi'nde okumuştur.Yükseköğrenimini Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar bölümünde 2007'de tamamlamıştır.
 
2010 Fantastage ve 2011 Kral Pop Tv Sıfır Kilometre yarışmalarında dereceye girmiştir.
 
2011 yılında piyasaya çıkan İskender Paydaş'ın 'Zamansız Şarkılar' albümünde 'Yeni Aşk' adlı bestesiyle, besteci ve yorumcu olarak yer alan Yılmaz Kömürcü, İskender Paydaş prodüktörlüğünde 'Yeni Aşk' isimli albümünü kaydetmiştir.  İSKENDER PAYDAŞ PRODUCTION ve DMC etiketiyle piyasaya çıkan albüm Yılmaz Kömürcü'nün ilk solo albümüdür.
 
Albüm 2016 yılında piyasaya çıkmış ve müzikseverlerle buluşmuştur.
 

Mustafa Kemal Çokşen –Perküsyon Üstadı - Eğitmen

90’lı yılların başlarında müziğe başlayan ve uzun yıllar Okay Temiz’le birlikte çalışan Mustafa Kemal Çokşen 2001 – 2007 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde (MSM) perküsyon eğitmenliği yapmıi, sanat merkezi bünyesinde kurduğu ritim topluluğuyla bir çok konsere imza atmıştır.
 
M.S.M. Tiyatrosu’nun 2006–2007 sezonunda sahneye koyduğu “Tuhaf Bir Aile” adlı oyunun ritim koreografisini hazırlayıp öğrencileri ile birlikte 52 gösteri boyunca canlı performans gerçekleştirmiştir. Müzik dışında 2004 yılında, 17 Ağustos depreminde yaşadıklarını ve yapılan çalışmaları kaleme aldığı “Çadırkent Günlüğü” adlı kitabını yayınlayan Çokşen halen müzik hayatına kurduğu RitimArt Perküsyon Atölyesinde ve OHBE Danışmanlık bünyesinde yaptığı çalışmalarla devam etmektedir.
 

Halil Bedir  - OHBE Danışmanlık/Kurucu Danışman - Eğitmen

Eğitimini tamamladıktan sonra iş yaşamına Finans sektöründe satışçı ve satış yöneticisi, satış prjeleri koordinatörü ve kurumsal akademi yönetici olarak görevler alan Bedir, 2013 yılında OHBE Danışmanlık Eğitim ve Kurumsal Çözümleri kurmuştur.
 
Vizyon olarak birlikte çalıştığı kurumlara ve bir araya geldiği katılımcılara “ohbe dedirten çözümler” sunmayı amaçlayan Şirket bugüne kadar 100’ün üzerinde projede 30 binden fazla katılımcı ile bir araya gelmiştir. 
 

İçerik

Mantığınız sizi çok zaman doğru olduğunu düşündüğünüz  kararlara duygularınız ise istediğiniz her yere götürür.  Bu atölye ile yaşamınızda tutkunun ve duyguların sizi harekete geçirmesini  ve oh be’lerle dolu bir yaşam için kendi kişisel liderlik hikayenizi yazmanın coşkusunu deneyimleyeceksiniz…
 
Ohbe Danışmanlık Kurucusu Halil Bedir, Gitar ve ses sanatçısı Yılmaz Kömürcü ve Perküsyon Üstadı Mustafa Kemal Çokşen  ile birlikte  gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte; katılımcılara  unutamayacakları bir etkinlik deneyimi sunuyoruz.
 
OHBE Kişisel Liderlik Modeli üzerinden ilerleyen 2-3 saatlik sunumumuz sık sık hep bir ağızdan eşlik edeceğimiz şarkılarla destekleniyor. Tüm ekibin perküsyon aletleriyle ritim tutmasını ve etkinliğin bir parçası olmasını sağlıyoruz.
 
Günün finalinde katılımcılarımız,  tüm enerjisini ve yaratıcılığını kullanarak günün anlamına ve mesajlarına uygun kendi şarkı sözlerini yazıyorlar. Hem bireysel yaratıcılığın hem de takım olma duygusunun desteklendiği çalışmaların finalinde  ise mini bir konser sürprizi ile katılımcılarımız; çokça öğrendikleri bu etkinliği bolca eğlenerek tamamlıyorlar.
 

Amaçlar

  • Katılımcıların Değerli Hissetmeleri Sağlamak
  • Kişisel Motivasyonu Arttırmak
  • Katılımcılarınız İçin Hazırlanan Mesajların İçselleştirilmesi
  • Coşkulu ve Enerjik Bir Final ile Akılda Kalmak
  • Sürekli Üreten ve Dayanıklılığı Yüksek Bir Takım Olmak
  • Ortak İletişimi ve Birbirini Anlayan Organizasyon Olmayı Güçlendirmek
  • Ortak Hedefler Koymak
  • Takım Olma Olgusunu Hissettirmek
  • Birlikte Başarma Motivasyonunu Güçlendirmek