Satış Eğitimi İstanbul , İstanbul Satış Eğitimi , Satış Eğitimleri, Satış Eğitimi
Satış Eğitimi İstanbul , İstanbul Satış Eğitimi , Satış Eğitimleri, Satış Eğitimi
Satış Eğitimleri

Satış Eğitimleri

Temel satış becerileri veya temel satış teknikleri ne demektir…

Nasıl tanımlarsak tanımlayalım, satışın bir mal ve hizmetin arz edenden talep edene, bir bedel karşılığında aktarıldığı yapılandırılmış bir ilişki süreci olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz.

Bu ilişki sürecinde ilişki başlatır, karşınızdakini etkiler, güven sağlar, ihtiyacı analiz etmek için sorular sorar, etkin bir şekilde dinler, her iki tarafın kazanması için müzakere eder ve nihayetinde ikna ederiz. Aslında hayatın içerisinde bilinçli ya da bilinç dışı olarak her gün bu aşamalardan geçeriz. Öyleyse satış için; hayatın içerisinde iletişimi yapılandırdığımız, ilişkileri bilinçli olarak yönettiğimiz yaşam disiplini dersek çok yanılmayız.

Satışı bir çok metaforla ilişkilendirebilir ve benzetmelerle anlatabilirsiniz.  Bize göre satış en çok hayata benzer. Acemilik süreci, merak ve gelişim, düşüerek ve deneyimleyerek öğrenme, öğrendikçe uzmanlaşma ve bu süreçleri defalarca yaşayarak ustalaşma… Eğer ustalık varsa, başarı, statü, yaşam kalitesi gibi kavramlarında birebir doğru orantılı olarak yükselmesi… Aslında Temel Satış becerileri veya temel satış teknikleri derken yaşamda ustalaşmanın yollarından yani profesyonel yaşama becerilerinden bahsederiz.

En önemli satış gurularından Jeffrey Gitomer şöyle der;

“Bir satıcı olarak iş dünyasının en önemli kişisi sizsiniz!

Birisi bir şey satana kadar iş dünyasında hiçbir şey olmaz.”

Hayatta olduğu gibi satış hayatınızda da başrolde siz varsınız. Satış sürecini yapılandıran kişi sizsiniz.  Bu süreci yapılandırmak için elbette ürün bilgisine, rakip ürünleri ve sektörü tanımaya çok ihtiyacınız var. Ancak bazen gözden kaçırdığımız nokta kişinin kendisinden başlaması gereğidir.  Önce kendinizi tanımakla başlayacağınız, en çok kendinize güveneceğiniz bir yolculuk bu…

Ve bu sayede karşınızdakini etkilemenin, itirazlar ile başa çıkmanın, doğru müzakerenin, hedeflerinizi gerçekleştirmek için kendinizi motive etmenin yolunu bulacaksınız. Satışçı olarak özgüveninizle başlayan ve başarma duygunuzla biten bu süreci sizinle birlikte tasarlayıp, satışı bir rutin olmaktan çıkartmaya; bir ritüele dönüştürmeye var mısınız?

 
3 Boyutlu Satış Becerileri Temel
3 Boyutlu Satış Becerileri Profesyonel
3 Boyutlu Satış Becerileri Fonksiyonel
Direkt Satış Ekipleri İçin Çözümlerimiz
Bankasurance İçin Satış Çözümleri
BES ve Sigortacılık İçin Satış Çözümleri
Mağazacılık İçin Satış Çözümleri
NLP ile Satış Sonuçlarını Arttırma
Gişede Satış Becerileri
Telefonda Fark Yaratan Satış Becerileri
Bize sorunuz var mı ?
Satış Eğitimleri Müşteri Yönetimi Çözümlerimiz Eğitmenlik, Sahne ve Sunum Bec..
Rasimpaşa Mah. Tayyareci Sami Sk.
Derya İş Merkezi B Blok No:13/98
Kadıköy –İSTANBUL

Telefon : +90 542 371 39 43

info@ohbedanismanlik.com.tr
   
XML Sitemap   |  RSS   |  ohbedanismanlik.com.tr © 2017 Tüm hakları saklıdır.  Tasarım ve Programlama innovasyon IT Web