Cengiz Ferhat Altay İşte Mizah Atölyesi

Cengiz Ferhat Altay İşte Mizah Atölyesi

ABD’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi alan Cengiz Ferhat Altay, Türkiye’de de doğaçlama eğitimi gördükten sonra 2009 yılından itibaren bu alanlarda kişisel atölye çalışmalarına başlamış; birçok üniversite, kurum ve kuruluş bünyesinde çeşitli atölyeler, tek kişilik gösteri ve doğaçlama sahne performansları gerçekleştirerek binlerce kişiyle buluşmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili & Edebiyatı lisans ve Marmara Üniversitesi Sinema-TV yüksek lisansı mezunu olan Altay, halen Mizah Atölyesi kurucu & eğitmeni olarak kurumlar bünyesinde çeşitli gösterilerle birlikte, mizah odaklı özel atölye çalışmaları ve eğitimler gerçekleştirmektedir. 

"İŞ"TE MİZAH ATÖLYESİ

NEDEN ?

Başlı başına epey yorucu ve yıpratıcı bir unsur olan iş stresine bir de günlük yaşamda sıklıkla karşılaştığımız iletişim kazaları ve çatışmalar da eklenince iş hayatı bazen gerçekten de zorlu bir mücadele haline gelebiliyor. Oysa artık stresle başa çıkabilmenin, can sıkıcı iletişim kazaları ve çatışmaların önüne geçebilmenin yepyeni ve oldukça eğlenceli bir yolu var: "İş"te Mizah Atölyesi !

NASIL ?

Bütünüyle interaktif yapısı ve eğlence dolu atmosferiyle yüksek enerjili ve keyifli bir doğaçlama ve etkili iletişim pratiği sunan "İş"te Mizah Atölyesi'nde, çeşitli özel bazı doğaçlama egzersizler uygulayarak ve son derece eğlenceli doğaçlama oyunlar gerçekleştirerek mizahın çok yönlü fayda ve etkilerini katılımcılarımızla paylaşıyor, iş yaşamındaki stres ve iletişim sorunlarına farklı bir boyuttan yaklaşıyoruz.

KAZANIM ve FAYDALARI :

"İş"te Mizah Atölyesi'nin bu çok yönlü ve interaktif doğaçlama çalışmaları sayesinde ise katılımcılar; özgüven, güçlü ve etkili iletişim; daha hızlı, analitik ve çözüm odaklı düşünebilme, kriz yönetimi ve ekip ruhu gibi temel kazanımlar elde edebilmelerinin yanında, atölyenin grup dinamiğine dayalı motivasyon artırıcı niteliği ve eğlenceli atmosferi sebebiyle de oldukça keyifli vakitler geçiriyorlar.

Tüm bunların yanında Mizah Atölyesi'nin bu interaktif programı dâhilinde iş hayatında bizlere sıklıkla faydası olacak şu becerilerimizi de geliştiriyor ve pekiştiriyoruz:

Ø  Anda kalma & Odaklanma

Ø  Dinleme & Konsantrasyon

Ø  Yaratıcı ve analitik düşünme

Ø  Hikâyeleştirme

Ø  Hayal gücü

Ø  Çok boyutlu farkındalık

Ø  Farklı seçenekleri görme

Ø  Olumlu düşünme & Stres yönetimi

Ø  İnisiyatif alma

Ø  Hızlı karar alıp uygulama

Ø  Çözüm üretme

Ø  (S)empatik yaklaşım ve iletişim

Paylaş

Benzer İçerikler