Fatih Mercan - Eğitmen/Danışman

Fatih Mercan - Eğitmen/Danışman

Dokuz Eylül üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun olan Fatih Mercan 1994 yılından itibaren aktif olarak satışın içinde yer aldı. 

Kariyerine yine satış sektöründe devam etmeye karar veren Mercan, Koç- Allianz Hayat’ta 1 yıl çalıştıktan sonra 2003 yılında Bireysel Emeklilik alanında sektör lideri olan Sabancı grubunun emeklilik şirketi AK Emeklilikte sırasıyla Finansal Danışmanlık yaptı ve Satış Yöneticisi oldu.

2008 yılında Akemeklilik- Aviva Hayat Emeklilik şirketlerinin birleşmesi sonucu doğan AvivaSA’da Çanakkale Şube, Balıkesir Şube Yöneticilikleri yaptı.

Aynı zamanda Bursa, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne bölgesindeki Akbanklarda görev yapan Finansal Danışmanların Yöneticiliğini üstlendi 2010 Yılında AvivaSA Ege Bölge Acenteler Yöneticisi olarak İzmir- Manisa- Aydın- Antalya- Denizli- Burdur- Muğla- Isparta- Uşak İl ve ilçelerindeki Acenteleri yönetti.

Türkiye genelinde 17 il merkezi ve 47 ilçede bulunan toplam 103 Akbank şubesinde Müdüründen Güvenlik görevlisine 3000’in üzerinde Akbanklıyla çalıştı, 120 AvivaSA çalışanının yöneticiliğini üstlendi ve sektöre 25 yönetici yetiştirdi.

2003 yılından itibaren yapmaya başladığı şirket içi iç eğitmenlik görevi boyunca 2000 saatin üzerinde eğitimle binlerce çalışana ulaştı.

Mercan’ın Satış ve Satış Yönetimi, Eğiticinin Eğitimi, Ekip Yönetimi, Koçluk Becerileri, Mülakat Teknikleri gibi konularda yerli ve yabancı eğitmenlerden aldığı 50’ye yakın sertifikası bulunmaktadır.

2012 yılı 14 Şubat tarihinde AvivaSA’dan Eğitim danışmanlığına başlayan Mercan kendi tabiriyle hayali olan işi yapmaktadır. Fatih Mercan DenizBank, Metlife, Akbank, AvivaSA, MİM Grup ve çok sayıda firmaya eğitimler vermiştir.

INLPTA (International Neuro-Linguistic Programming Trainer's Association) akreditasyonunda NLP Pratisyenidir.

Dünyanın en iyi satışçılarının yer aldığı bir organizasyon olan MDRT (Million Dollar Round Table) üyesi (2010 Kanada- Vancouver) olan Fatih Mercan bir çocuk babasıdır.