Selcan Pekşen Özoğlu - Yönetici Ortak

Selcan Pekşen Özoğlu - Yönetici Ortak

1981 Sivas doğumlu olan Selcan Pekşen Özoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans mezunudur. İş yaşamına çeşitli sektörlerde muhasebe ve satış pozisyonlarında çalışarak başlayan Özoğlu, üniversite mezuniyeti sonrası Barem Research İnternational’da muhasebe Uzmanı, Turkcell Global Bilgi’de Portföy Yöneticisi, İnsan Kaynakları Eğitim Gelişim Uzmanı, İşe Alım Uzmanı ve Turkcell Akademi Yetkinlik Eğitmeni pozisyonlarında, Duyusal Akademi’de Kurum Müdürü, Sigortam.net’te Kıdemli Eğitim Uzmanı, Koçtaş’ta Eğitim Uzmanı ve Suwen’de Eğitim&Gelişim Yöneticisi olarak görev almıştır. 
 
Sürekli gelişime inanan Özoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nden Eğitimcinin Eğitimi, İstanbul Drama Sanat Akademisi’nden Yaratıcı Drama Liderliği eğitimlerini almıştır. Davranış odaklı gelişim eğitimlerini geliştirmek üzere ayrıca Optimum denge ve psikoloji eğitimi almış ardından AİM Coaching programını tamamlamıştır. Selcan, gelişim yolculuğunda edindiği kazanımlarını deneyimsel öğrenme süreçlerine dönüştürerek tüm eğitimlerinde uygulamıştır.  
 
23 Yılı aşkın kurumsal sektör deneyimi sonrasında kazanımlarını daha çok kişiye ulaştırabilmek ve daha fzla kalbe dokunmak üzere Ohbe Danışmanlık ailesine katılmıştır. 
 
Çalışma alanları arasında, Satış Becerileri Eğitimi, Sunum ve Sahne Becerileri Eğitimi, Eğitici Eğitimi, Temel iletişim Becerileri, Yaratıcı Drama, Müşteri Deneyimi Eğitimi, Çağrı Merkezi Ekip ve Süreç Yönetimi ve Koçluk gibi konular bulunan Özoğlu, bu alanda  Eğitimler ve Danışmanlıklar vermeye devam etmektedir. 
 

Özoğlu, Eğitimci kimliği yanında Yaratıcı Drama Lideri ve AİM Coach Unvanlarına sahiptir.