Halil Bedir

Halil Bedir

1979 Ankara doğumlu olan Halil Bedir, Afyon Kocatepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. İş yaşamına İzmir’de, çeşitli sektörlerde satış pozisyonlarında çalışarak başlayan Bedir, Lisans eğitiminin ardından  İsviçre Hayat Sigorta ve AvivaSA’da Finansal Danışman, DenizBank’da Ticari Portföy Yöneticisi ve KOBİ Bankacılığı Portföy Yönetici görevlerinde çalışmıştır.

Geliştirdiği Satış Yöntemleri ve Müşteri Yönetim Modelini 2008 yılından itibaren DenizBank-Deniz Akademi’de verdiği eğitimlerle DenizBank’ çalışanlarıyla paylaşmıştır.
 
Halil Bedir, 2009 yılı itibariyle DenizBank’ın eğitim ve gelişim faaliyetlerinin yürütüldüğü Deniz Akademi’ye atanarak İstanbul’a gelmiş, Banka’nın farklı segmentlerindeki tüm satışçılarının eğitim ve gelişim projelerini yönetmiştir. 
 
Akademi döneminde Satış, Müşteri, İletişim ve İlişki Yönetimi üzerine eğitimler tasarlayan ve veren Halil; aynı zamanda kurum içi iç eğitmenlik projesi, e-learning ve alternatif eğitim kanalları, Kobi Satış Akademi, DenizBank-Şişli MYO işbirliği, DenizBank- Bahçeşehir Üniversitesi Co-Op işbirliği, DenizBank-Kapadokya MYO işbirliği, DenizBank-ODTÜ İşbirliği vb. projelerde de eğitmen, tasarımcı ya da konuşmacı olarak yer almıştır.
 
Gerçekleştirdiği e-learning projeleri ile Türkiye’de Bilişim Yıldızları, Eğitici Eğitimi ve Liderlik projeleri ile de Amerika’ da ASTD BEST ödüllerine layık görülen Bedir, 2021 yılı sonuna kadar, 5 farklı kurum ile 8 farklı uluslararası ödüle sahip eğitim / gelişim projesinde yer almış ya da tasarlamış / yönetmiştir.
 
Halil Bedir; kurumlara eğitim, danışmanlık ve İK alanlarında “Oh be dedirten çözümler” sunan OHBE Danışmanlık ve Eğitim Şirketinin Kurucusudur. Ve 2013 yılından beri Türkiye Avusturya, Almanya, Türki Cumhuyriyetler ve KKTC’de; Satış, Müşteri Yönetimi , Kişisel Motivasyon ve Kişisel Liderli, Başarı Odaklılık  alanlarında danışmalık yapmaya, eğitimler sunmaya, seminerler vermeye ve özel içerikli gelişim projeleri tasarlamaya devam etmektedir.
 
2015 yılından itibaren INLPTA (International NLP Trainer’s Association) akreditasyonunda NLP Master Practitioner sertifikasına sahiptir. 
 
2016 yılından beri Tamer Dövücü tarafından geliştirilen “Optimum Denge Modeli” eğitim programının katılımcısı ve öğrencisidir.
 
2021 yılında Sola Unitas® ACTP (Accredited Coach TP) sürecini tamamlamış ve ACC (accredited certified coach) süreci içerisinde; Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu alanında uzmanlaşmak için koçluk yolculuğuna devam etmektedir. 
 
Kendini amatör koşucu olarak tanımlayan, 2021 yılında ilk kez aynı yıl içerisinde bir yarı-maraton ve bir maraton tamamlayan Bedir,  Evli  ve 1 kız babası olarak İstanbul’da yaşıyor.