Levent Tülek

Levent Tülek

Levent Tülek, 28 Ağustos 1964 yılında İstanbul'da doğdu. Fenerbahçe Lisesi'nde okudu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi Edebiyat Bölümü ve A.Ö.'de okudu. 1979 yılında Kadıköy Deneme Sahnesi'nde tiyatroya başladı.

Daha sonra sırası ile İAST, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Haldun Dormen Tiyatrosu, Tiyatrokare, İstanbul Komedi Tiyatrosu ve Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyunculuğuna devam etti.

Yazarlık hayatına da devam eden Levent Tülek'in Sel Yayıncılık'tan çıkan kitabı LÜMPEN SÖZLÜĞÜ ise Ağustos 2007'de 2. baskısını yaptı. Bir dönem  İstanbul'da Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde, sanat yönetmenliğini de yapam Tülek; sahne ve sanat hayatındaki deneyimlerini kurumlarda ki çalışanlarla paylaşarak onlara ilham vermeye devam ediyor… 

Levent Tülek Konuşma Konuları

  • İletişim Çağının Bize Armağanı:  İletişimsizlik
  • İnsanı İyileştiren Bir Enstruman Olarak Mizah
  • Mutlu Olmak İçin Tüketmek Yerine Üretmek
  • Çocuk da Yapalım Kariyer de… Ama Altını Dolduralım…

Yüzümüzü Güldürenler

Levent Tülek’in kurumunuz ve etkinliğiniz için özel bir sohbet içeriği ile sahne aldığı bir program olan Yüzümüzü Güldürenler ile sıkkınlıklarımızı, tükenmişliklerimizi ve bıkkınlıklarımızı bir kenara bırakıyor, gülmenin ve mizahın tadına varıyoruz.

Özellikle modern dünya insanının iletişim çağıyla birlikte gelen iletişimsizliği üzerine sohbetleyeceğimiz, tüketmek yerine üretmenin enerjisini hissedeceğimiz ve mizahın hayatımıza ve kararan içimizi sunacağı ışığı deneyimleyeceğiniz bu seminer içerisinde kurumunuz için örnek hikayeler ve skeçler de kurgulayıp kurum çalışanlarınızla birlikte oynuyoruz. 

Levent Tülek’in geleneksel Türk Tiyatrosundaki anlatıcı geleneğini sürdürerek tasarladığı, yazarlık ve yönetmenlik becerilerini de kullanarak hazırladığı bu eşsiz program da buluşalım…