Metin Hara

Metin Hara

Dünyanın dört bir yanında aldığı eğitimlerle birçok enerji tekniğinin bilgisini modern tıp bilgisiyle sentezleyerek etkin bir tedavi ekolü benimseyen Metin Hara, sevginin ve düşünce gücünün neler yapabileceğini bilimsel ve uygulamalı olarak göstermektedir. 

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Koleji’ni bitirdikten sonra Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamladı.

Metin Hara, Çapa Devlet Hastanesi’nde 1 sene “Stajyer Fizyoterapist” olarak görev yaptı. Uzun yıllardır kendi içine olan yolculuğu devam eden Metin, seneler içerisinde “tamamlayıcı tıp” diye tanımladığı birçok tekniğin eğitimini aldı. Yıllar boyunca bu öğretilerin içinde kendini geliştirdikten sonra son 10 yıldır profesyonel anlamda Tamamlayıcı Tıp ile tedavi çalışmaları yapmaya başladı.

İnsan sağlığına olan “bütüncül” yaklaşımı, insanın hayal gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve insan bedenine olan sonsuz güveni sayesinde aldığı sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı.

Bugüne kadar tedavisine yardımcı olduğu yüzlerce insanın hayatını değiştiren ve bu bakış açısını, tekniklerini 10.000’den fazla insanla paylaşan Metin birçok basın-yayın kuruluşu aracılığıyla milyonlara seslendi.

2008 yılında “Dinle Neyden” adlı filmdeki “Derviş” rolüyle Uluslararası Ankara Film Festivali’nde ödüle layık görüldü. Aynı sene içerisinde dünyanın dört bir yanında verdiği seminerler ile büyük beğeni topladı.

Bu dönemde hayali olan ve insanlığın aydınlanmasını hedefleyen Trust Human-İnsana Güven projesini başlattı. Bu projeyle beraber yurt içi ve yurt dışında birçok hastanın tedavisine yardımcı oldu. 2010 yılında kendisini yetiştiren hocalarının teklifiyle Çapa Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde Doktora öğrencilerine Tamamlayıcı Tıp konulu dersler verdi. 

2014 yılı Mayıs ayında Aşkın İstilası ‘’Yol ‘’ kitabıyla okuyucularla buluşarak 2 hafta içerisinde 100.000 satış adediyle en çok satan kitaplar listesine adını yazdırdı.

2016 yılı Ekim ayı içerisinde Aşkın İstilası ‘’Dem‘’ üçlemenin ikinci kitabı olarak  okuyucuları ve sevenleriyle buluşmuştur. 

Metin Hara  Eğitimleri

  • THCW (Trust Human Corporate Wellness)
  • Aklın Bedenin ve Ruhun  Dem Zamanı
  • Trust Human Extreme ( Kırık Cam / Ateş Yürüyüşü )

Trust Human Corporate Wellness (THCW)

Stres algısını Fiziksel ve Psikolojik olarak yeniden tanımladığınızda stresin hayatımıza etkilerini anlamak ve bu etkiler için harekete geçmenin pratiklerini aktardığı bu programda Metin Hara, kurumsal hayattaki tükenmişlik, değersiz hissetme ve iş tatminsizliği gibi konulara yeni bir bakış getiriyor.

3 saat boyunca Beyin Dalgalarınızı harekete geçirmek, Anadolu’da yüzyıllardır herkese şifa olan sufi nefesi ile tanışmak, düşüncenizin psikolojinizi ve fiziksel performansınızı nasıl etkilediğini deneyimlemek için tasarlanan bu program ile Hara, 100’ün üzerinde şirkette 10 binin üzerinde kurumsal çalışanın Kişisel Potansiyelini ortaya çıkartmak için onlarla bir araya geldi.

Sonuçta bambaşka bir dünyanın mümkün olduğuna hepimizi ikna etti…

THCW-Eğitim İçeriği

  • Beyin Dalgaları ve Stres Algısı Bağlantısı
  • Fizyoljik Durumumun Psikolojiye Etkisi
  • Beyin Dalgaları Arası Geçiş - Sufi Nefesi ( İnteraktif Uygulama )
  • Düşünce Gücünü Etkinleştirme (İnteraktif Uygulama )
  • Etki Alanına Odaklanma 
  • Kişisel Enerjiyi Yükseltmek  ( İnteraktif Uygulama )
  • Mood Shift (Hormonel Durumu Değiştir – Modunu Değiştir)