Öykü Yurtyapan -Eğitmen

Öykü Yurtyapan -Eğitmen

Almanya’da doğdum, İstanbul’da büyüdüm. 2017 yılına kadar da İstanbul’da yaşadım. İktisat mezunuyum. İÜ AUZEF Çocuk Gelişimi öğrenimim devam ediyor. 2007-2014 yılları arasında bankacılık ve lojistik sektörlerinde çalışma deneyimim oldu. 2012 yılında hayatımla ilgili zorlandığım bir süreçte çocukluğumdan beri zaman zaman peşine düştüğüm “Neden? ”sorusu,  “Tüm bunları neden yaşıyoruz” sorusu beni yeniden görünenin ötesini, ezoterik, içe (öze) ait olanı arayıp bulma yolculuğuma yöneltti. Çeşitli araştırmalar, okumalar yapıp bir yandan da ruhuma daha derin nefes aldıracak bir “yol” ararken Metin Hara ve eğitimleri ile tanıştım. Ve iç yolculuğum hız kazandı. 2014 yılında işimden istifa ettim. Metin Hara Kurumsal ekibine profesyonel olarak dahil oldum. Metin Hara’nın kurucusu olduğu İnsana Güven Akademi'de  2012-2016 yılları arasında başta Metin Hara olmak üzere yurtiçi ve yurtdışından gelen eğitmenlerden beden, zihin, ruh farkındalığını artırmaya yönelik eğitmenlik eğitimi aldım.

2016 yılında kurumsal hayattaki en keyif aldığım İnsana Güven Akademi’deki profesyonel  görevimden ayrılarak kendi kanatlarımla, kendi rengimle, kendi yolculuk öyküm, deneyim ve bilgi birikimimle ilham olabileceğim eğitmenlik serüvenime adım attım . 2017 yılında da İstanbul’dan ayrılarak Dalaman’a yerleştim.

Bu içsel dönüşüm serüvenimde çeşitli inzivalara katıldım, ateşte yürüdüm, tuğla kırdım, boynumda ok kırdım, kırık camların üzerinde yürüdüm, yeniden doğuş seremonisi, çeşitli derin meditatif çalışmalar, gölge arketiple tanışma, atalar ile bağları şifalandırma, bireysel seanslar, uyumlanmalar ve daha niceleri... Hepsi çok kıymetliydi, her biri zihnimdeki bir zinciri, bilinçaltımda kayıtlı yaşamımı kontrol eden bir örüntüyü görmemi ve çözmemi sağladı. Birçok deneyim sonrasında en basit, en ulaşılabilir, en etkili olanın “nefes”te gizli olduğuna kanaat getirdim. Benim yolculuğumda bu böyle oldu. Benim için anahtar, derin ve dingin nefes ile gün içinde kendimin, ‘an'ın, ‘olan’ın farkında olarak yaşamaktı. Ve bu hazineyi gönlü çekilen herkesle paylaşmaya karar verdim; çünkü bilmek yetmiyor, idrak için deneyim gerekiyordu.

Deneyim için gerekli motivasyonu ise bir arada olabilmek sağlıyordu. Benim için hayat nefis'ten nefes'e yürünen bir keşif, bir yolculuk. Dilerim hepimiz ruhumuza nefes aldıracak, en yüksek potansiyelimize doğru ilerlediğimiz yolculuğumuzu anlama niyetiyle kendimize emek vermeyi seçeriz.

Paylaş

Benzer İçerikler