Satışta Zihinsel Fiziksel Psikolojik Performans Artışı -1. Bölüm - Başlıyoruz

Satışta Zihinsel Fiziksel Psikolojik Performans Artışı -1. Bölüm - Başlıyoruz

Herkese merhaba benim ismim Halil Bedir.

Hikayem kısaca şöyle 12 yaşındayken babamın bisiklette satılan bir beyaz eşya şirketi vardı. Daha doğrusu amcamın şirketiydi babamda orada çalışıyordu satıcı olarak. Sınıf geçme hediyesi olarak babam ve amcamdan bisiklet istedim, her ikisi de bana bir şey almak için önce bir şeyler satmam gerektiğini ve para kazanmam gerektiğini söylediler. Ben o zaman bu duruma biraz bozulmuştum tabi. Ama iyi ki öyle söylemişler. O günden beri hayatımı bir şeyler satarak kazanıyorum. Bisiklet, beyaz eşya, elektronik eşya, otomobil, gayrimenkul, su arıtma cihazı, spor malzemeleri, tekstil ürünleri, hizmet, bankacılık ve finans ürünleri bugüne kadar satışını yaptığım ürün ya da hizmetlerden bazıları….

Profesyonel iş yaşamına banka sigortacılığı yaparak başladım. Sonrasında sırasıyla ticari bankacılık portföy yöneticiliği KOBİ bankacılığı portföy yöneticiliği ve bir bankanın akademisinde eğitim ve gelişim faaliyetlerinden sorumlu yönetici olarak çalıştım. 2013 yılında görevimden ayrılarak Avusturya ve Almanya’da faaliyet gösteren bir finans kurumu için satış ekipleri özelinde danışmanlık yapmaya başladım. Ve böylece eğitmenlik ve danışmanlık yolculuğum başlamış oldu. Yaşadıklarımı öğrendiklerimi ve deneyimlerimi 2013 yılından beri kurucusu olduğum oh be danışmanlık çatısı altında kurumlarla ve insanlarla paylaşıyorum.

Burada en çok Sorulan sorulardan bir tanesi şirketimin ismi olur genelde. İş yaşamı içerisinde genellikle nefesimizi tutarak çalışırız. Bu yoğun tempo içerisinde bazen başarılarımızı kutlamak için, Bazen küçük bir öğrenme anının farkına varmak,  bazen de başımız beladan kurtulduğunda oh be ünlemini kullanırız. Şirketi kurarken gözümde beliren vizyon insanlara iş yaşamı içerisinde daha fazla oh be dedirtecek an yaratmaktı. Aynı zamanda oh be derin bir nefes alma ünlemi… yine şirketi kurduğum dönemde nefes terapisi ile ilgileniyordum ve nefesin hayatımızda ne kadar önemli olduğunun farkındalığı, şirketin isminin oh be olmasında zannediyorum etkili oldu.

Paylaş

Benzer İçerikler